تیتان 5566

تیتان 5566

تیتان 5566 یا همان دی اکسید تیتانیوم (TiO2) به دلیل خواص منحصر بفردش ، در طیف گسترده ای از زمینه ها از جمله کاتالیزور ، فوتوکاتالیز ، عوامل ضد باکتریایی و در صنعت به عنوان رنگ نانو (خود تمیز شونده) که بر کیفیت زندگی تأثیر می گذارد، به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. برای آشنایی بیشتر با این محصول ، خواص فیزیکی و شیمیایی ، کاربرد و موارد استفاده ، خطرات و عوارض ، قیمت خرید و فروش و سایر سوالات خود ، تا انتهای این مطلب همراه ایران کم اکس بمانید.

اگر برای صنعت خود نیازمند مواد شیمیایی صنعتی هستید ، ما آن را با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار شما قرار می دهیم

قیمت تیتان 5566

جهت اطلاع از خرید و قیمت دی اکسید تیتانیوم (TiO2) ، با شرکت ایران کم اکس در تماس باشید.

whatsapp-iconواتساپ :  ۰۹۱۹۸۰۲۴۴۳۲

telموبایل  :   ۰۹۹۱۲۳۱۷۶۶۹

tellشماره تماس دفتر : ۰۲۱۷۶۸۷۲۴۶۵

تیتان چیست ؟

دی اکسید تیتانیوم (TiO2) (به انگلیسی : Titanium Dioxide) که با عنوان تیتانیا شناخته شده است. به صورت یک ماده غیر آلی سفید رنگ در محیط دیده می شود. این ترکیب در حرارت بالا ، غیر قابل اشتعال و دارای قابلیت انحلال ضعیف است. که جز مواد خطرناک طبقه بندی نمی شود.

کاربرد تیتان 5566

TiO2 یک ماده شیمیایی سفید رنگ است که در انواع رنگ‌ها ، جوهر چاپ ، پلاستیک ، کاغذ ، الیاف مصنوعی ، لاستیک ، کندانسور ، رنگ‌ها و مداد رنگی ، سرامیک ، قطعات الکترونیکی و مواد غذایی و لوازم آرایشی یافت می‌شود.

زمانی که این ماده ، به عنوان رنگدانه استفاده می شود، سفید تیتانیوم، پیگمنت سفید یا CI 77891 نامیده می شود. سایر کاربردهای دی اکسید تیتانیوم شامل موارد زیر است.

*به عنوان مات کننده در لعاب های سرامیکی استفاده می شود.

*به عنوان رنگدانه در خالکوبی ها و مدادهای استیپتیک استفاده می شود.

تیتان در علم نانو

رشد تصاعدی فعالیت‌های تحقیقاتی در دهه‌های گذشته در علم نانو و فناوری نانو مشاهده شده است. زمانیکه اندازه ماده تا مقیاس نانومتر کوچکتر می شود، خواص فیزیکی و شیمیایی جدید ظاهر می شود. خواص نیز از نظر شکل در تغییر نانو مواد در حال انقباض در میان خواص منحصر به فرد نانو مواد متفاوت است، حرکت الکترون ها و حفره ها در نانو مواد نیمه هادی عمدتاً توسط محصور شدن کوانتومی رایج و خواص انتقال مرتبط با فونون ها و فوتون ها کنترل می شود. تا حد زیادی تحت تأثیر اندازه و هندسه چین با کاهش در اندازه ماده به میزان قابل توجهی قرار می گیرند.

مساحت سطح ذرات کوچک برای بسیاری از دستگاه‌های مبتنی بر TiO2 مفید است و تعامل آسان بین دستگاه‌ها و رسانه‌های تعاملی را ایجاد می‌کند که عمدتاً روی سطح یا در رابط‌ها اتفاق می‌افتد و به میزان قابل توجهی به سطح ماده بستگی دارد. بنابراین، TiO2 یکی از محبوب‌ترین مواد تجاری در اندازه نانو است که به دلیل در دسترس بودن ، زیست سازگاری ، هزینه کم و غیر سمی بودن و پایداری شیمیایی بالا، در زمینه‌های مختلف کاربرد پیدا کرده است.

تیتان در پوست

بسیاری از مردم با دی اکسید تیتانیوم به عنوان یک ماده فعال در ضد آفتاب آشنا هستند. دی اکسید تیتانیوم به عنوان یک ماده فیلتر کننده اشعه ماوراء بنفش در ضد آفتاب عمل می کند. این ماده مانع جذب اشعه ماوراء بنفش در پوست می شود. و به محافظت از پوست کمک می کند.

تیتان در ویتامین

دی اکسید تیتانیوم در افزایش روشنایی و خواص مات مکمل ها مفید است.

تیتان در مصارف دارویی

پودر دی اکسید تیتان گرید روتایل ، جهت مصارف دارویی به کار برده می شود.

*جهت التیام سوزش های پوستی استفاده می شود.

*در تولید کرم ها و لوسیون های ضد آفتاب استفاده می شود. زیرا ، منعکس کننده اشعه ماورا بنفش خورشید است.

*در ساخت قاب کپسول های دارویی استفاده می شود.

*در ساخت پوشش های قرص استفاده می شود.

تیتان در لوازم آرایشی

TiO2 ، در ساخت لوازم آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد.

*در ساخت کرم و لوسیون استفاده می شود. زیرا ، این ماده توانایی حفاظت از پوست را دارد.

*در رژ لب ها

*در محصولات میکاب

*در کرم های ضدآفتاب جهت تیرگی و روشنی به کار برده می شود.

جالب توجه است که بدانید سال ها است که این ماده جهت حفاظت در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید استفاده می شود. زیرا حفاظت بالای در مقابل نور خورشید دارد. 

انواع

TiO2 به طور طبیعی به سه شکل کریستالی آناتاز ، روتیل و بروکیت وجود دارد.

خواص فیزیکی و شیمیایی

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی جذاب TiO2 به فاز کریستالی ، اندازه و شکل ذرات بستگی دارد. به عنوان مثال، فازهای مختلف TiO2 کریستالی دارای شکاف‌های نواری متفاوتی هستند که TiO2 روتیل 3.0 eV و TiO2 آناتاز با 3.2 eV ، عملکرد فوتو کاتالیستی TiO2 را تعیین می‌کنند. سایر خواص دی اکسید تیتانیوم شامل موارد زیر است.

*فرمول شیمیایی : O2Ti or TiO2

*نام آیوپاک : dioxotitanium

*سایر اسامی : دی اکسید تیتانیوم (TITANIUM DIOXIDE) ، روتیل (Rutile) ، dioxotitanium ، آناتاز (Anatase)

*وزن مولکولی : 79.866 گرم بر مول

*شکل ظاهری : به شکل یک کریستال چهار ضلعی سفید رنگ در محیط دیده می شود.

*بو : بی بو

*مزه : بی مزه

*نقطه جوش : 4532 تا 5432 درجه فارنهایت

بررسی تیتان آناتاس و روتیل

پگمنت سفید نوع آناتاس به علت تخریب پذیری بیشتر آن در اثر تابش نور ، به عنوان محصول درجه 2 محصوب می شود. که کاربردهای فراوانی در فضاهای سرپوشیده دارد.

ضریب جذب آناتوس نسبت نوع روتیل پایین تر است. بدین جهت ظرفیت پوشش آن نسبت به نوع روتیل پایین تر است.  طول موج جذب آن که حدود 358 نانومتر می باشد.

تولید و سنتز

در حقیقت ، بیشتر TiO2 از ماده معدنی ایلمنیت ، FeTiO3 ، با استفاده از فرآیند “سولفات” یا “کلرید” سنتز شده است.

دی اکسید تیتانیوم به دو شکل اصلی تولید می شود. شکل اولیه، شامل بیش از 98 درصد از کل تولید، دی اکسید تیتانیوم درجه رنگدانه است. شکل رنگدانه ای از خواص عالی دی اکسید تیتانیوم در پراکندگی نور در کاربردهایی که نیاز به شفافیت و روشنایی سفید دارند استفاده می کند. شکل دیگری که در آن دی اکسید تیتانیوم تولید می شود به عنوان یک محصول فوق ریز (نانو مواد) است. این فرم زمانی انتخاب می شود که خواص مختلفی مانند شفافیت و حداکثر جذب نور ماوراء بنفش مورد نیاز باشد، مانند کرم های ضد آفتاب آرایشی.

آن را از کجا تهیه کنیم ؟

ایران کم اکس ، وارد کننده تیتان 5566 با کیفیت و مرغوب در ایران است.

موارد استفاده تیتان 5566 را بنویسید ؟

دی اکسید تیتانیوم خالص یک پودر ریز و سفید است که رنگدانه روشن و سفیدی را ایجاد می کند. این ماده ، به مدت یک قرن در طیف وسیعی از محصولات صنعتی و مصرفی ، از جمله رنگ ، پوشش ، چسب ، کاغذ ، پلاستیک و لاستیک ، جوهر چاپ ، پارچه و منسوجات پوشش داده شده ، سرامیک ، پوشش کف ، مواد سقف ، خمیر دندان ، صابون ، عوامل تصفیه آب ، داروها ، رنگ های غذایی ، محصولات خودرو ، ضد آفتاب و کاتالیزورها ، لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده شده است.

آیا دی اکسید تیتانیوم سرطان زا است ؟

هیچ گونه اطلاعات علمی در مورد سرطان زا بودن این ماده در دسترس نیست.

تیتان 5566 را از کجا تهیه کنیم ؟

تیتان با برند پانگانگ چین در شرکت ایران کم اکس بفروش می رسد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *