واکس جداکننده | جدا ساز

واکس جداکننده (عوامل رها ساز)، در ماتریس های رزین و در سطح قالب استفاده می شوند. انتخاب درست رها ساز موجب بهبود زمان، افزایش ماندگاری جزئیات سطح و به خیس شدن بهتر الیاف ها کمک می شود. در ادامه به معرفی این محصول، کاربرد، آنالیز و قیمت خرید و فروش آن خواهیم پرداخت. 

فهرست مطالب

 1. مشخصات و اطلاعات فنی
 2. واکس جداکننده چیست؟
 3. ویژگی
 4. کاربرد و موارد استفاده
 5. قیمت + خرید + فروش
 6. سوالات متداول

1- مشخصات و اطلاعات فنی

اطلاعات و مشخصات فنی 

نام محصول 

واکس جداکننده – رهاساز – رها ساز 

عنوان انگلیسی 

release agent

کشور سازنده 

ایتالیا

واحد اندازه گیری

کیلوگرم 

وزن هر بشکه 

155 کیلوگرم – 255 کیلوگرم

آنالیز واکس جدا ساز

pdf (1)

واکس جداکننده چیست؟

ماده جداساز یا واکس (به انگلیس: release agent)، ماده شیمیایی است، كه برای جلوگیری از اتصال سایر مواد به سطوح استفاده می شود. این ترکیب موجب جداسازی غالب از ماده می شود.

release agent، به عنوان یک مانع بین قالب و بستر عمل می کند و موجب جداسازی ماده از غالب می شود. بدون وجود چنین ماده ای، بستر به سطح قالب نفوذ می کند و در نتیجه تمیز کردن غالب دشوار می شود. همچنین موجب کاهش راندمان محصول می شود.

پلی ال و ایزوسیانات، دو ترکیب لازم و ضروری برای تولید فوم پلی اورتان است. که پس از تزریق این دو ماده، در قالب های فلزی بسته به دما و سرعت مخلوط شدن به شکل ایده آل می رسد. در نهایت منجر به تشکیل فوم پلی اورتان می شود. لذا از آن جایی که ترکیب دو ماده پلی ال و ایزوسیانات در مراحل اولیه واکنش ایجاد چسبندگی بالا با غالب می نماید. از طرفی هم فوم شکل گرفته در حال افزایش حجم است. بنابراین در انتهای کار شاهد چسبیدن فوم به دیواره غالب خواهیم بود. این چسبندگی مانع از جداسازی کامل فوم شکل گرفته از داخل غالب می شود. بنابراین نقش جدا سازهای واکنش در تولید فوم بسیار حایز اهمیت است.

واکس جدا کننده

خرید واکس جداکننده را به ایران کم اکس بسپارید.  و جهت اطلاع از قیمت، خرید و فروش جداساز با کارشناسان ما در تماس باشید. 

ویژگی واکس جداکننده

از آنجایی که عامل رهاساز، می تواند بر خواص خود قطعه و همچنین کیفیت رهاسازی تأثیر بگذارد. بنابراین، انتخاب عامل جداکننده مناسب امری حیاتی است. عامل رهاساز بهینه، از آسیب به قطعه جلوگیری می کند. ماده، روی قالب جمع نمی شود یا به قطعه منتقل نمی شود و جزئیات و طراحی قالب را حفظ می کند. این عمل خط تولید را سریع تر، اقتصادی تر و سودآورتر می کند. و قالب را برای مدت طولانی تری در تولید نگه می دارد. فاکتورهای زیر را باید برای انتخاب رها ساز مناسب در نظر داشته باشید. 

 • آیا ترکیب پلیمری مورد استفاده در انتخاب واکس جدا کننده آزاد است ؟ 
 • فرآیند و شرایط آن بررسی گردد. 
 • خواص محصول مورد نظر
 • ایمنی 
 • مقرون و به صرفه بودن

کاربرد و موارد استفاده واکس جداکننده

کاربرد و موارد استفاده از رها ساز شامل موارد زیر می باشد. 

آسفالت – بتن – مواد غذایی – ریخته گری – کاغذ – داروسازی – پلاستیک – لاستیک

واکس ها

ریخته گری فلزات

عامل رهاساز قالب، در ریخته گری یا فرآیند آهنگری فلزات فلزی مانند آلومینیوم، آلیاژ آلومینیوم، روی، آلیاژ روی، منیزیم و غیره استفاده می شود. 

فرآوری مواد غذایی

مواد رها کننده برای کمک به جدا کردن غذا از ظرف پخت پس از پخت یا برشته کردن استفاده می شود. به طور سنتی از چربی یا آرد استفاده می شده است، اما در فرآوری مواد غذایی صنعتی ممکن است از سایر مواد شیمیایی استفاده شود. 

در کاغذ نانوایی یا مواد آزاد کننده کاغذ روغنی مانند پوشش های سیلیکونی که با کاتالیزور پخته شده است، ممکن است استفاده شود.

قیمت رها سازها، را از شرکت ایران کم اکس جویا شوید. (۰۲۱۷۶۸۷۲۴۶۵)

آسفالت 

عوامل آزاد کننده آسفالت محصولات شیمیایی هستند که به عنوان جایگزینی برای گازوئیل و حلال‌هایی که معمولاً برای تمیز کردن تجهیزات مرتبط با تولید بتن آسفالتی مخلوط گرم (HMAC) و قرار دادن آن در تأسیسات دولتی و خصوصی استفاده می‌شوند، تولید می‌شوند.

بتن

در صنعت ساخت و ساز بتن، عوامل آزاد کننده قالب مانع از چسبیدن بتن تازه قرار داده شده به سطح شکل دهی، معمولاً تخته سه لا، تخته چند لای روکش شده، فولاد یا آلومینیوم می شود. در این نرم افزار دو نوع عامل آزاد کننده موجود است : مانع و واکنشگر.
عوامل آزاد کننده مانع با ایجاد یک لایه فیزیکی یا مانع بین سطح شکل دهی و بتن از چسبندگی جلوگیری می کنند. عوامل آزاد کننده واکنشی از نظر شیمیایی فعال هستند و با فرآیند یک واکنش شیمیایی بین عامل آزاد کننده و آهک های آزاد موجود در بتن شروع به کار می کنند.
لایه صابونی ایجاد شده، مانع چسبندگی می شود.

قیمت خرید و فروش واکس جدا کننده

جهت خرید رها سازها، با ایران کم اکس تماس بگیرید. بعد از استعلام قیمت سفارش خود را ثبت نمایید.

پرسش-پاسخ 

واکس جداساز چیست ؟

انواع عوامل رها سازها را می دانید ؟

دو نوع اصلی از عوامل آزاد کننده وجود دارد. این دو عبارتند از : رها ساز داخلی و رها ساز خارجی یک عامل آزاد کننده داخلی یک افزودنی است که مستقیماً وارد فرمول رزین می شود. یک عامل آزاد کننده خارجی روی سطح قالب اعمال می شود.

 

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *