پرکلرواتیلن در خشک شویی

تتراکلرواتیلن در خشک شویی

تتراکلرواتیلن (به انگلیسی : Tetrachloroethylene) که با نام پرکلرواتیلن شناخته شده است، یک ترکیب شیمیایی با فرمول C2Cl4 است. شکل ظاهری پرکلرواتیلن، مایع بی‌رنگ است. تتراکلرواتیلن، کاربرد گسترده ای در صنعت قطعه سازی، ریخته گری، قالب سازی و خشک شویی دارد. با ایران کم اکس همراه باشید تا با کاربرد پرکلرواتیلن در خشک شویی و قیمت خرید و فروش آن بیشتر آشنا شوید. 

تتراکلرواتیلن که با نام پرک شناخته شده است. یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی C2Cl4 است. این ترکیب مایعی بی رنگ، غیرقابل اشتعال با بوی شبیه اتر است. کاربرد پرک به طور پیوسته در حال توسعه است. در ابتدا، از این ماده در صنایع به عنوان تمیز کننده استفاده می کردند. به دنبال آن، این ماده در صنایع دیگر همچون قطعه سازی، تولید تولید کلروفلوروکربن (CFC) و تولید تری کلرو تری فلورو اتان (CFC-113) مورد توجه قرار گرفت. 

کاربرد پرکلرواتیلن در خشک شویی

 

کاربرد پرکلرواتیلن در خشک شویی

کاربرد پرکلرواتیلن در خشک شویی

 

یکی از اصلی ترین کاربردهای تتراکلرواتیلن، مصرف آن در خشک شویی ها می باشد. در واقع، در خشک شویی ها لباس ها به دو صورت خشک شویی و آب شویی شسته می شوند. در حقیقت لباس هایی که در اثر شست و شو با آب خراب می شوند، یا لباس هایی که به روغن آغشته شده باشند. با آب تمییز نمی شوند. بنابراین از پرک برای شست و شو این مواد استفاده می کنند. استفاده از پرک در غلظت های مشخص شده(کم)، میزان خطر را کمتر می کند. بنابراین با توجه به ویژگی های ذکر شده، این ماده مناسب در خشک شویی ها است.

استفاده از دستگاه خشک شویی مناسب

 

در خشک شویی ها به منظور تمییز کردن لباس ها از ماده ی پرکلرواتیلن استفاده می کنند. بیشتر بخارات تولید شده از طریق خشک شویی وارد جو می شود. به طوری که، 70% خشک شویی ها از پرکلرواتیلن به عنوان حلال استفاده می کنند. 66% کارخانجات ماشین آلات از پرکلرواتیلن یا همان حلال خشک شویی ها به عنوان چربی زا استفاده می کنند.
 صنعت خشک شویی طی چند دهه به طور قابل توجهی گسترش یافته است. طراحی دستگاه های جدید (خشک شویی) میزان بخار پرکلرواتیلن آزاد شده در هوای داخل مغازه و همچنین در فضای باز را بسیار کاهش می دهند. پرکلرواتیلن استفاده شده برای استفاده مجدد بازیابی می شود. این امر باعث کاهش هزینه می شود.

ماشین های جدید خشک شویی به جای آزاد کردن بخارات پرکلرواتیلن آن ها را بازیافت می کنند. این روش به طور عمده باعث کاهش انتشارات زیست محیطی و قرار گیری کارگران در معرض آن می شود.

شرکت ایران کم اکس به صورت تخصصی، محصول پرکلرواتیلن را از تمامی برندهای مطرح جهانی تهیه کرده است و توانایی عرضه و پشتیبانی آن را به تمامی نقاط ایران دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت و خرید تترا کلرواتیلن با همکاران ما در واحد فروش در تماس باشید.

جهت خرید پرکلرواتیلن کلیک کنید.

شماره تماس (موبایل و واتس آپ) : 09198024432 – 09912317669

 

 

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *