متیلن کلراید (دی کلرومتان) چیست؟

متیلن کلراید

متیلن کلراید ماده شیمیایی متیلن کلراید (به انگلیسی : Methylene Chloride)، که در صنعت با عنوان های دی کلرومتان، متیلن دی کلراید، متیلن بی کلراید، حلال متیلن، گاز متیلن و مخفف DCM مشاهده می شود. یک ترکیب شیمیایی آلی بی رنگ با جرم مولکولی 93.84 گرم بر مول و فرمول شیمیایی CH2Cl2 است. این ماده، که قابلیت حل کردن بسیاری از ترکیبات آلی را دارد. از این رو، به عنوان، یک حلال مناسب و عالی در بسیاری از چرخه های شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش متیلن کلراید در ایران کم اکس به صورت تخصصی انجام می شود. برای دریافت قیمت متیلن کلراید با مشاوران این مجموعه تماس حاصل بفرمائید. شما می توانید، این ماده شیمیایی را با قیمتی رقابتی نسبت به سایر رقبا از ما، ایران کم اکس تهیه کنید. 

در ادامه این مطلب در مورد متیلن کلراید و تمام مواردی که باید در مورد آن بدانید (کاربردها و موارد استفاده از آن ؟ خواص ؟ خطرات و عوارض ناشی از آن ؟ قیمت خرید متیلن کلراید و فروش متیلن کلراید ؟ “و …) صحبت شده است. همراه ایران کم اکس باشید تا با این محصول بیشتر آشنا شوید.

متیلن کلراید

مطالبی که در این صفحه خواهید خواند.

 1. مشخصات و اطلاعات فنی دی کلرومتان
 2. متیلن کلراید چیست ؟
 3. ساختار مولکولی
 4. تاریخچه حذف و اسامی جایگزین متیلن کلراید
 5. گروه متیلن چیست ؟
 6. خواص و ویژگی های آن
 7. کاربرد متیلن کلراید (موارد مصرف آن)
 8. شیوه تولید متیلن کلراید چگونه است ؟ | مراحل ساخت حلال دی کلرومتان
 9. خطرات متیلن کلراید (خطرات دی کلرومتان) | سمیت متیلن کلراید چیست ؟
 10. MSDS متیلن کلراید
 11. واردات متیلن کلراید در ایران
 12. بسته بندی و تاریخ استفاده از آن
 13. دانلود آنالیز – برگه اطلاعات ایمنی
 14. خرید متیلن کلراید و فروش متیلن کلراید صنعتی – آزمایشگاهی
 15. قیمت حلال متیلن کلراید | قیمت متیلن کلراید صنعتی – مرک آلمان
 16. سخن آخر
 17. پرسش-پاسخ

1- مشخصات و اطلاعات فنی دی کلرومتان

مشخصات فنی دی کلرومتان صنعتی در جدول زیر آورده شده است.

مشخصات فنی حلال متیلن
نام علمی آن (نام آیوپاک)دی کلر و متان
واحد اندازه گیریکیلوگرم
بسته بندیبشکه
وزن250کیلوگرم
تولید کنندهکره، چین
برند محصوللوکسی، ماکسی، ساینوکم، جوواهو، لوته، شاندونگ، سامسونگ

2- متیلن کلراید چیست ؟

دی کلرومتان (به انگلیسی : Dichloromethane)، که با نام متیلن کلراید شناخته شده است. یک حلال پایه کلریدی، با فرمول شیمیایی CH2Cl2 و جرم مولکولی 84.93 گرم بر مول است. که به صورت مایعی بی رنگ، سمی، فرار و با بوی شیرین (شبیه کلروفرم و اتر) در محیط ظاهر می شود. غیر قابل احتراق است. ولی در صورت قرار گرفتن در معرض دماهای بالا ممکن است دودهای سمی کلرید منتشر کند.

دی کلرومتان، در فرآیندهای صنعتی مختلف، در بسیاری از صنایع مختلف از جمله پاکسازی رنگ، تولید داروسازی، تولید پاک کننده رنگ و تمیز کردن و چربی زدایی فلزات استفاده می شود. رایج ترین روش قرار گرفتن در معرض متیلن کلرید، استنشاق و تماس پوستی است. OSHA، دی کلرومتان را یک سرطان‌زای شغلی بالقوه می‌داند. طبق مقررات بین ­المللی، حلال متیلن (Methylene Chloride) جزء مواد تخریب کننده لایه اوزون دسته بندی نمی شود. زیرا زمان طول عمر دی کلرومتان بسیار کوتاه است. به طوری که این ماده قبل از رسیدن به لایه اوزون تجزیه و از بین می رود.

متیلن کلراید چیست

متیلن کلراید لوکسی (methylene chloride luxi)

متیلن کلراید لوکسی، یک ترکیب هالوژن آلی با فرمول مولکولی CH2Cl2 است. متیلن لوکسی، مایعی بی رنگ با بوی متمایز کلروفرم است که به طور گسترده ای به عنوان حلال در پاک کننده های رنگ و چربی زدایی مورد استفاده قرار می گیرد.

متیلن کلراید شاندونگ

متیلن کلرید محصول تولیدی کشور چین با عنوان دی کلرومتان شاندونگ بفروش می رسد. این محصول، کیفیت بالایی دارد. و به طور گسترده در مصارف صنعتی استفاده می شود.

متیلن کلراید ایرانی

دی کلرومتان در ایران تولید می شود. از جمله شرکت های تولید کننده این ماده می توان به پتروشیمی لاله و کارون اشاره کرد.

3- ساختار مولکولی

دی کلرومتان، یکی از ساده ترین هیدروکربن های کلردار موجود است. همان طور که در شکل مشاهده می کنید. Dichloromethane، از جایگزین شدن دو اتم کلر بر روی مولکول متان (فرمول شیمیایی CH2Cl2) تشکیل می شود.

ساختار مولکولی متیلن کلراید

methylene chloride

متیلن بی کلراید

ساختار متیلن : CH2

4- تاریخچه حذف و اسامی جایگزین متیلن کلراید

بهتر است قبل از اینکه اقدم به خرید متیلن کلراید کنید در مورد تاریخچه آن کمی بدانید. جان افراد زیادی در اثر قرار گرفتن در معرض متیلن کلراید از دست رفته است. بدین منظور :

در سال 2017، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) پیشنهاد کرد که استفاده از این ماده شیمیایی در پاکسازی رنگ ممنوع شود.

در سال 2019، EPA فقط ممنوعیت استفاده و فروش مصرف کننده را نهایی کرد و کارگران را بدون محافظت گذاشت.

در سال 2021، آژانس بخشی از قانون پیشنهادی که در آن از کارگران محافظت می کرد، لغو کرد. فروش رنگ‌ برهای حاوی متیلن کلرید را متوقف نمود.

در عین حال، اگر نیاز به حذف رنگ یا پوشش دارید، مطمئن شوید که از متیلن کلرید و سایر مواد شیمیایی سمی مانند N-methylpyrrolidone (NMP) در آن ها استفاده نشده باشد.

دی کلرومتان جزء دسته مواد شیمیایی سمی و سرطان زا طبقه بندی می شود. بنابراین لازم و ضروری است که به دنبال جایگزین مناسبی برای آن باشیم. جایگزین های دی کلرومتان عبارتند از :

 1. *حلال سبز
 2. *جایگزین Dichloromethane استفاده شده، در ماده پاک کننده شامل موارد زیر است.

مخلوطی از NMP و بنزیل الکل – استرهای NMP – دی بیسیک مانند دی متیل آدیپات یا دی متیل گلوتارات.

5 – گروه متیلن چیست ؟

Methyl group یا همان گروه متیلن یک گروه عاملی آلکیل دار آبگریز است.

این مولکول از حذف یک اتم هیدروژن بر گروه متان به دست می آید. به طور کلی می توان گفت که گروه متیلن متشکل از پیوند شیمیایی یک اتم کربن با سه اتم هیدروژن است.

6- خواص و ویژگی های آن

مهم‌ترین ویژگی این گروه از مواد شیمیایی این است که به صورت مایع بی رنگ با بوی شیرین، نفوذ پذیر و مانند اتر ظاهر می شوند. خلاصه این که دی کلرومتان، دارای ویژگی های مختلف مانند غیر قابل احتراق بودن در دمای بالا است. در فشار جو در دمای 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) می جوشد. چگال تر از آب است و حلالیت کمی در آب دارد. برخی از خواص فیزیکی و شیمیایی متیلن کلراید یا حلال متیلن در جدول زیر نوشته شده است. برای خرید متیلن کلراید می توانید با مجموعه ایران کم اکس تماس گرفته و قیمت متیلن کلراید را دریافت کنید.

خواص فیزیکی و شیمیایی
نام آیوپاکدی کلرومتان (Dichloromethane)
نام انگلیسی ترکیبMethylene chloride
فرمول شیمیایی | فرمول مولکولیCH2Cl2
شکل ظاهریبه صورت مایعی بی رنگ، فرار با بوی شیرین و مطبوع مانند کلروفرم ظاهر می شود.
جرم مولکولی84.93 گرم بر مول
چگالی1.3366 گرم بر سانتی متر مکعب (20 درجه سلسیوس)
دما ذوب96.7- درجه سلسیوس (142.1- درجه فارنهایت، 176.5 درجه کلوین)
دما جوش39.6 درجه سلسیوس (1.3.3 درجه فارنهایت، 176.5 درجه کلوین)
ظرفیت گرمایی102.3 ژول بر مول در کلوین (J/ mol . K)
انحلال پذیری در آب13 گرم بر لیتر در 20 درجه سلسیوس
حلالیت در سایر موادمحلول در اتیل استات، الکل، هگزان، بنزن، دی اتیل اتر، CCl4  CHCL3
سایر اسامیدی کلرومتان، متیلن دی کلراید، متیلن بی کلراید، بی کلراید، متیلن کلرید، کلراید متیلن، DCM  ،MC، گاز متیلن و حلال متیلن
اسامی لاتین آنBichloride، Methylene Bichloride، Solaesthin ، methylene chloride ،Methane، dichloro- ، Aerothene MM ،Dichloromethane ، Methylene dichloride ،Narkotil،CH2Cl2 ،Methane dichloride، Methylene bichloride ،Chlorure de methylene، Metylenu chlorek، UN 1593
حلالیت10 – 50 mg/mL در 70° F

لوزی خطر متیلن کلراید

متیلن کلراید نقطه اشتعال ندارد. اما نباید به عنوان یک ماده بی خطر عنوان شود. باید حین کار با آن دقت لازم را داشته باشیم.

لوزی خطر متیلن کلراید

7- کاربرد متیلن کلراید

فراریت و توانایی بالای کلرید متیلن برای حل کردن طیف گسترده ای از ترکیبات آلی باعث شده است، که این ترکیب در بسیاری از مصارف خانگی و صنعتی به کار برده شود.

1-7.دی کلرومتان در مصارف خانگی

استفاده از آن در مصارف تجاری، از دیگر کاربردهای دی کلرومتان به شمار می آید. حلال متیلن به عنوان پاک کننده رنگ در منازل استفاده می شود.

2-7.دی کلرومتان در مصارف صنعتی | 16 کاربرد متیلن کلراید در صنعت

بهتر است قبل از خرید متیلن کلراید از 16 کاربرد آن مطلع شوید. دی کلرومتان، به صورت حلال ایده آل برای انواع فرآیندهای صنعتی کاربردهای فراوانی در پاک کردن روغن، گریس و آلاینده ­های دیگر از سطوح و قطعات فلزی همچون اجزاء هواپیما و تجهیزات راه ­آهن ها دارد. گفته می‌شود، نقطه جوش کم دی کلرومتان آن را برای روغن­ زدایی از بخش های حساس به دمای بالا ایده ­آل می ­سازد. سایر کاربردهای متیلن کلراید شامل موارد زیر می باشد.

 1. *به عنوان ماده شست و شو دهنده در کارخانه های تولید کفش و زیره کفش
 2. *به عنوان گاز در تولید فوم سرد (فوم پلی یورتان) استفاده می شود. علت این امر را می توان فراریت بالای آن بیان نمود.
 3. * مواد اولیه در داروسازی
 4. *شست و شو دهنده یا چربی زا از سطوح فلزی و اتومبیل ها (در صنعت قطعه سازی)
 5. *در تولید کفپوش
 6. *صنعت رنگ و رزین
 7. *رنگ زدایی (در تولید مواد رنگ زدا به کار برده می شود)
 8. *به عنوان پاک کننده چربی از روی سطوح و قطعات فلزی (چربی زدا)
 9. *تهیه و تولید چسب
 10. *رزین پلی کربنات
 11. *فرمولاسیون حلال
 12. *در استخراج مواد شیمیایی
 13. *به عنوان ماده اسپری آئروسل
 14. *صنعت مواد غذایی ( همچون نوشیدنی ها – تهیه و تولید ادویه جات )
 15. *به عنوان حلال صنعتی
 16. *استخراج کافئین

3-7.در صنعت داروسازی

برای استخراج مواد شیمیایی لازم از گیاهان برای تهیه دارو مانند داروهای استروئیدی، آنتی بیوتیک ها و ویتامین ها استفاده می شود. استفاده از دی کلرومتان برای ساخت متیلال داروسازی (ماده اولیه متیلال)، یکی دیگر از کاربردهای آن در داروسازی است.

تجهیزات پزشکی و داروسازی را می توان به خوبی با پاک کننده های متیلن کلرید تمیز کرد. زیرا چربی ها و مواد آلی را به راحتی در خود حل می کند.

فروش متیلن کلراید در ایران کم اکس به صورت تخصصی انجام می شود.

4-7.در پاک کننده – تمیزکننده ها

جهت روغن زدایی یا پاک کردن چربی ها از روی سطوح قطعات فلزی مانند اجزای هواپیما و خط راه آهن و تجهیزات استفاده می شود.

متخصصین خودرو از بخار متیلن کلرید برای حذف روغن و گریس از قطعات ترانزیستور خودرو، موتور دیزل و قطعات هواپیما و مجموعه قطعات فضاپیما استفاده می کنند.

استخراج کافئین

متیلن به عنوان حلال در استخراج مایع استفاده می شود. زیرا کافئین در مقایسه با حلال های دیگر، حلالیت بیشتری در دی کلرومتان دارد. پس از جداسازی لایه آلی، آنرا برای تبخیر نگهداری می کنیم تا دی کلرومتان موجود در آن بخار شود.

به عنوان حلال صنعتی

پاک کردن قطعات، فرآیندی ضروری در بسیاری از صنایع است. بدین دلیل، متیلن دی کلرید، به طور گسترده به عنوان یک حلال صنعتی برای اطمینان از زدوده شدن آلاینده ها از تجهیزات کاربرد دارد.

صنعت رنگ-رزین

لایه برداری : کلرید متیلن، یک نوع حلال در صنعت رنگ است. این حلال جهت حذف پوشش های رنگی یا لاک از انواع سطوح استفاده می شود.

8- شیوه تولید متیلن کلرید چگونه است ؟ | مراحل ساخت حلال دی کلرومتان

به دو صورت طبیعی و مصنوعی تولید می شود.

تولید طبیعی : منابع طبیعی تولید کننده گاز متیلن شامل منابع اقیانوسی، ماکرو جلبک و آتش­فشان ها­ هستند. به عبارت دیگر می توان گفت، این ماده صنعتی به طور طبیعی در گیاهان، جلبک ها و آتشفشان ها یافت می شود. این در صورتی که بیشتر، گاز متیلن تولید شده در محیط زیست در نتیجه نشرهای صنعتی به دست می آید.

تولید صنعتی : DCM، اغلب در محیط زیست در اثر فعالیت صنعتی به وجود می آید.

کلر زنی متیلن کلرید، یکی از روش های معروف و معمول تولید گاز متیلن است. این واکنش ها را در زیر مشاهده می کنیم.

CH3Cl  +  Cl2 → CH2Cl2 + HCl

CH2Cl2 +  Cl2 → CHCl3 + HCl

CHCl3  +   Cl2 → CCl4  +  HCl

دی کلرومتان، از واکنش متان با گاز کلر در دمای 400-500 درجه سلسیوس تهیه می شود.

به طور  کلی می توان گفت : متیلن کلرید بصورت تجاری همراه با کلروفرم و تتراکلرید کربن توسط کلر شدن متان تولید می شود.

دریافت قیمت متیلن کلراید صنعتی از بزرگترین وارد کننده مواد شیمیایی

9- خطرات متیلن کلراید (خطرات دی کلرومتان)

قبل از خرید متیلن کلراید بهتر است با خطرات این محصول آشنا شوید. دی کلرومتان، نسبت به سایر هیدروکربن های هالوژنه شده از سمیت کمتری برخوردار است. با این وجود دارای عوارض زیر می باشد.

قرار گرفتن در معرض مقادیر بالای دی کلرومتان موجب از دست دادن هوشیاری و مرگ می شود. البته ظاهر شدن این عوارض به عواملی همچون مقدار دوز استفاده شده، مدت و کار انجام شده بستگی دارد.

 1. *دی کلرومتان (CH2Cl2) مایعی بی رنگ است که می تواند به چشم، پوست، کبد و قلب آسیب برساند. قرار گرفتن در معرض CH2Cl2 باعث خواب آلودگی، سرگیجه، بی حسی و حالت تهوع می شود. علاوه بر موارد گفته شده، ممکن است باعث سرطان شود.
 2. *قرار گیری طولانی مدت در معرض آن : مواجهه های طولانی مدت (“مزمن”) عبارتند از : تأثیرات سیستم عصبی مانند اختلال شناختی، تأثیرات بر توجه، سرطان کبد، مغز و ریه، سمیت کبدی، سمیت کلیه، سمیت تولید مثلی
 3. * غیرقابل احتراق است. این ترکیب، در حرارت بالا تجزیه می شود. گاز سمی فسژن آزاد می کند. بنابراین، استنشاق دی کلرومتان موجب تحریک بینی و گلو می شود. و بر روی سیستم عصبی تاثیر می گذارد. اختلال در سیستم عصبی، یکی از مهم ترین عوارض گاز متیلن در انسان است. علاوه بر این، مطالعات صورت گرفته بر روی حیوانات حاکی از آن است که استنشاق حلال متیلن، موجب عوارضی همچون سرطان کبد، ریه و تومور خوش خیم پستان می شود. لذا عمل تبخیر آن باید با استفاده از هود و دستگاه تهویه مناسب انجام شود. در حین استفاده از دی کلرومتان باید ایمنی کامل را رعایت کنید.
 4. مرگ بر اثر حمله قلبی یا خفگی : متیلن کلرید در بدن به مونوکسید کربن تبدیل می شود و می تواند اکسیژن رسانی به قلب را قطع کند. در دوزهای بالا، این ماده شیمیایی مرکز تنفس مغز فرد را خاموش می کند.
 5. بر جنین تاثیر می گذارد (از آنجایی که هموگلوبین آنها نسبت به هموگلوبین بزرگسالان تمایل بیشتری به مونوکسید کربن دارد. این اثرات سیستم عصبی ممکن است زمانی که جنین در معرض غلظت های بالای DCM قرار می گیرد تشدید شود.)
 6. سرطان زایی : حلال متیلن کلراید، جز مواد صنعتی سرطان زا و حساس کننده تنفسی طبقه بندی می شود.
 7. متابولیسم متیلن کلراید : دی کلرومتان، از سه طریق استنشاق، پوست و بلعیدن وارد بدن می شود. حدود نیمی از دی کلرومتان وارد شده به بدن، بعد از 40 دقیقه از بین می رود. برخی از دی کلرومتان موجود در بدن، به مواد شیمیایی دیگر مانند مونوکسید کربن (CO) تبدیل می شود. مونوکسید کربن تولید شده سمی است. زیرا، این ماده در بدن با هموگلوبین ترکیب شده و کربوکسی هموگلوبین (CO-Hb) را تولید می کند.

در این قسمت در مورد تمامی عوارض متیلن کلراید توضیح داده شده است.

خطرات متیلن کلراید

جایگزین متیلن کلراید

اتانول، آب، اتیلن کلراید، پروپیلن کلراید، بوتیلن کلراید، تتراهیدروفوران (THF)، دی‌متیل فورمامید (DMF)، دی‌متیل سولفوکسید (DMSO) و اسید استاتیک، مهمترین و اصلی ترین جایگزین های دی کلرومتان هستند. البته کاربرد ما، تعیین کننده، نوع ماده جایگزین است.

10- MSDS متیلن کلراید

ماده شیمیایی دی کلراید متان به شدت سمی است. به طوری که تماس مستقیم با آن، موجب مرگ اکثر افراد شده است. بنابراین، قبل از کار با این ماده شیمیایی حتما MSDS آن را مطالعه بفرمایید. برخی از نکات نوشته در برگه اطلاعات ایمنی دی کلرومتان در زیر آورده شده است.

 1. *در صورت تماس با چشم : چشم را به مدت 30 دقیقه با آب فراوان شست و شو دهید.
 2. *در صورت تماس پوستی : پوست را با آب و صابون فراوان شست و شو دهید. البته قبل از شست و شوی پوست، لباس های آلوده را از تن در آورید. در صورت استفاده مجدد از لباس ها آن ها را خوب بشویید.
 3. *در صورت استنشاق : شخص را به بیرون منتقل کنید. و در صورت مشکل تنفسی به پزشک مراجعه کنید.
 4. *بلعیدن یا نوشیدن : در این صورت فرد را سریعا به بیمارستان منتقل کنید.(مسمومیت با متیلن کلراید)

1-10.استاندارد حد مجاز دی کلرومتان

استاندارد حد مجاز قرار گرفتن در معرض (PEL) 25 قسمت متیلن کلرید در هر میلیون قسمت هوا (ppm) را به عنوان میانگین وزنی معادل هشت ساعت (TWA) تعیین می کند. این به، متوسط مواجهه در طی یک دوره هشت ساعته اشاره دارد. کارفرمایان برای محدود کردن مواجهه با کارمندان باید از کنترل های مهندسی و کار عملی استفاده کنند.

msds

 

11- واردات متیلن کلراید در ایران

شرکت ما، ایران کم اکس با بیش از 50 سال سابقه واردات مواد شیمیایی در خدمت شما است.

واردات متیلن کلراید

تولید کننده متیلن کلراید در ایران : تاکنون هیچ گونه متیلن کلرید در ایران تولید نشده است. برای خرید متیلن کلراید می توانید با بزرگترین وارد کننده مواد شیمیایی با عنوان ایران کم اکس تماس بگیرید.

فروشندگان متیلن کلراید در بازار ایران : فروش متیلن کلراید در ایران کم اکس به صورت تخصصی انجام می شود.

انواع دی کلرومتان موجود در بازار :

 •  متیلن کلراید شاندونگ : در حقیقت همان دی کلرومتان با برند شاندونگ است. این برند محصول کشور چین است. که با عنوان دی کلرومتان چینی نیز شناخته شده است.
 • متیلن کلرید صنعتی

متیلن کلراید صنعتی

 • متیلن کلراید لوکسی

متیلن کلراید لوکسی

12- بسته بندی و تاریخ استفاده از آن

حلال متیلن، بصورت بالک و یا در بشکه های فلزی 250 کیلوگرمی عرضه می شود. حداکثر زمان مجاز جهت نگهداری حلال متیلن، دو سال بعد از تاریخ بسته بندی است.

شرایط انبار داری و ذخیره سازی دی کلرومتان شامل موارد زیر می باشد.

 1. *ظروف حاوی حلال متیلن را، در مکان های خشک، خنک و دارای دستگاه تهیه مناسب نگهداری نمایید.
 2. *این ماده را، دور از گرما، نور خورشید و مواد اشتعال زا نگهداری کنید.
 3. *حلال متیلن را دور از مواد ناسازگار قرار دهید.
 4. *تماس طولانی مدت این ماده، با آب ممکن است اسید کلریدریک خورنده ایجاد کند.
 5. *ظروف باز شده، را با دقت بسته بندی کنید. و جهت جلوگیری از نشتی، ظروف را به حالت قائم نگه دارید.

اگر قصد خرید متیلن کلراید را دارید. پیشنهاد ما تماس با کارشناسان ایران کم اکس برای دریافت آخرین قیمت متیلن کلراید است.

13- دانلود آنالیز – برگه اطلاعات ایمنی

برگه آنالیز و اطلاعات ایمنی ماده تجاری، در جدول زیر آورده شده است. جهت دانلود کلیک نمایید.

دانلودمشخصات
pdf (1)آنالیز دی کلرومتان
pdf (1)آنالیز متیلن کلراید صنعتی
pdf (1)برگه اطلاعات ایمنی – ام اس دی اس دی کلرومتان
Dichloromethane.pngساختار مولکولی

1-13.جدول آنالیز

جدول آنالیز متیلن کلراید یا دی کلرومتان را مشاهده کنید.

TestUnit of measureSpecifications MinTest  resultConclusion
PurityWeight %——% ۹۹٫۹% ۹۹٫۹۹Qualified
MoistureWeight %۰٫۰۱——۰٫۰۰۳Qualified
(Acidity (HCLWeight %۰٫۰۰۰۴——۰٫۰۰۰۴Qualified
Color, Pt-CoAPHA Color۱۰——۵Qualified

جدول کد مرک متیلن

کد مرک و سیگما دی کلرومتان
فرمول شیمیاییCH2Cl2
کد مرک106050
کد سیگما آلدریچ270997  75-09-2

14- خرید متیلن کلراید – فروش متیلن کلراید صنعتی و آزمایشگاهی

اگر برای صنعت خود دی کلرومتان احتیاج دارید. ما دی کلرومتان صنعتی را با بهترین کیفیت و قیمت را در اختیار شما قرار می دهیم.

ایران کم اکس وارد کننده و تولید کننده متیلن کلراید در ایران

15- قیمت متیلن کلراید | قیمت دی کلرومتان صنعتی – مرک آلمان

خرید متیلن کلراید صنعتی و مواد اولیه شیمیایی صنعتی خود را به مجموعه ایران کم اکس بسپارید. قیمت متیلن کلراید صنعتی را از شرکت ایران کم اکس جویا شوید.

ردیفمحصولقیمت
1قیمت متیلن کلراید صنعتیتماس بگیرید.
2قیمت دی کلرومتان صنعتیتماس بگیرید.

16- سخن آخر

این ترکیب، عضوی از کلرومتان ها و یک ترکیب آلی فرار، بی رنگ، متراکم و غیر قابل اشتعال در دمای اتاق (b.p. 40 ℃، d = 1.33) است. که قابلیت اختلاط در آب را ندارد. به طور گسترده به عنوان حلال، پاک کننده رنگ و برای حذف کافئین از قهوه و چای استفاده می شود. به عنوان یک حلال قطبی آپروتیک، یک عامل سرطان زا و یک مبرد عمل می کند.

اثرات حاد (کوتاه مدت) استنشاق دی کلرومتان در انسان، شامل اثرات سیستم عصبی از جمله کاهش عملکردهای بینایی، شنوایی و حرکتی است، اما این اثرات پس از توقف مواجهه قابل برگشت هستند. اثرات مواجهه مزمن (طولانی مدت) با دی کلرومتان نشان می دهد که سیستم عصبی مرکزی (CNS) یک هدف بالقوه در انسان و حیوانات است. داده های انسانی در مورد متیلن کلرید و سرطان بی نتیجه است. مطالعات حیوانی افزایش سرطان کبد، ریه و تومورهای خوش خیم غدد پستانی را به دنبال استنشاق آن نشان داده است.

17- سوالات متداول و پرکاربرد

سوالات تخصصی خود را از ما بپرسید. در کمترین زمان ممکن پاسخ سوالات را ارائه می دهیم

آیا متیل کلراید سرطان زا است ؟

متیلن بی کلراید جهش زایی احتمالی است و به طور منطقی پیش بینی می شود که یک ماده سرطان زای انسانی باشد.

متیلن کلراید را از کجا تهیه کنیم یا بخریم ؟

بزرگترین دغدغه صنعتگران و تمامی کسانی که به دی کلرومتان نیاز دارند، این است که دی کلرومتان باکیفیت و مرغوب را از کجا تهیه کنیم. جهت تهیه دی کلرومتان مرغوب و با کیفیت با شرکت ایران کم اکس در ارتباط باشید.

دی کلرومتان قطبی است ؟

متیلن، اگر چه با آب قابل اختلاط نیست. اما قطبی است و با بسیاری از حلال های آلی مخلوط می گردد.

دی کلرومتان لوکسی چیست ؟

دی کلرومتان با برند لوکسی (دی کلرومتان لوکسی)، یکی از انواع محصولات این ماده است که به طور گسترده در صنعت استفاده می شود. سایر برندهای این محصول شامل متیلن کلرید سامسونگ (Samsung)، متیلن کلرید شاندونگ (Shandong) و متیلن کلرید چینی است.

                                                           
5/5 - (11 امتیاز)

4 دیدگاه دربارهٔ «متیلن کلراید (دی کلرومتان) چیست؟»

  1. با سلام
   بله ما وارده کننده متیلن کلراید در ایران هستیم. شما می تونید مواد اولیه شیمیایی صنعتی را با قیمت مناسب از شرکت ما تهیه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *