ایزوپروپیل الکل سمی است ؟

ایزوپروپیل الکل سمی است ؟

ایزوپروپیل الکل سمی است ؟ ایزوپروپیل الکل (Isopropyl alcohol) دو برابر سمی تر از اتانول است و خوردن و نوشیدن اتفاقی آن موجب خونریزی و حتی مرگ می شود.

ایزوپروپیل الکل خوراکی : مصرف مقادیر کمی از ایزوپروپیل الکل موجب بیماری های شدید در شخص می شود. به طوری که به طور پیوسته توصیه می شود که از مصرف خوراکی این الکل جدا خودداری فرمایید. زیرا مصرف این ماده تجاری ، به شدت خطرناک است و عوارضی همچون مرگ و کوری دائم را در پی دارد.

نکته : از خوردن و نوشیدن ایزوپروپیل الکل اجتناب نمایید.

عوارض و مضرات ایزوپروپیل الکل  : مصرف خوراکی ایزوپروپیل الکل باعث مسمومیت شخص شده که عمدتا طولانی تر و خطرناک تر از مسمومیت با اتانول است.

علائم شایع مسمومیت با ایزوپروپیل الکل : سردرد ، استفراغ ، حالت تهوع دائمی ، خواب آلودگی ، کوچک شدن مردمک چشم ، لکنت زبان ، عدم تعادل در راه رفتن ، مشکلات کبدی ، کلیوی و مغزی ، اختلال در سیستم عصبی مرکزی ، اختلال در گردش خون ، ایست تنفسی ، مرگ

عوارض استنشاق ایزوپروپیل الکل (الکل مالشی) : سردرد ، استفراغ ، حالت تهوع ، تحریک ریه (البته گاهی اوقات استنشاق این ماده موجب از دست دادن هوشیاری فرد می شود.)

سوالات تخصصی خود را از ما بپرسید.  ما مشتاقانه آماده پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان هستیم. برای خرید ایزوپروپیل الکل با شماره های زیر تماس بگیرید. 

tell شماره تماس دفتر : ۰۲۱۷۶۸۷۲۴۶۵

whatsapp-iconواتساپ : ۰۹۱۹۸۰۲۴۴۳۲

telموبایل  :  ۰۹۹۱۲۳۱۷۶۶۹

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *