قیمت هر لیتر تولوئن چقدر است ؟

قیمت هر لیتر تولوئن چقدر است ؟

تولوئن یک ترکیب آروماتیک با فرمول مولکولی C7H8 است. این ترکیب به صورت مایعی بی رنگ و با بویی مشابه تینرهای رنگ ظاهر می شود. کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. ما در این مقاله برای شما از قیمت هر لیتر تولوئن خواهیم گفت.

قیمت هر لیتر تولوئن

قیمت هر لیتر تولوئن از روی افزایش تقاضا، حجم و کاربرد آن متفاوت است. این ترکیب، معمولاً در صنعت به عنوان تقویت کننده اکتان در سوخت، در تولید لاستیک طبیعی و … استفاده می شود.

تولوئن در بازرگانی ایران کم اکس، با بالاترین کیفیت و قیمت به فروش می رسد. جهت اطلاع از قیمت هر لیتر تولوئن از طریق شماره های ذکر شده در این صفحه با ما در ارتباط باشید.

قیمت هر لیتر تولوئن در سال 2022

قیمت تولوئن به ازای هر لیتر به طور مداوم در حال افزایش و نوسان است. بنابراین جهت اطلاع از قیمت دقیق متیل بنزن با ما در تماس باشید.

قیمت هر لیتر تولوئن

آمریکای شمالی

در طول سه ماهه اول سال 2022، قیمت تولوئن به دلیل افزایش تقاضا در صنعت رنگ‌ها، چسب‌ها، چسب‌ها و غیره افزایش یافته است.

  •  اختلال ناشی از درگیری روسیه و اوکراین منجر به افزایش قیمت نفت خام و بنزن اولیه شد که بر بازار تولوئن تأثیر گذار بوده است.
  • تغییر مسیر در محموله‌ها پس از تهاجم روسیه، عرضه‌ها را به تاخیر انداخت و روند قیمت تولوئن را تحمیل کرده است.
  • افزایش قیمت سوخت و هزینه های حمل و نقل نیز بر بازار تولوئن تأثیر گذار است.
  • بحران انرژی پس از تحریم های آمریکا بر گاز روسیه به قیمت ها دامن زد.

به علت موارد ذکر شده ، هزینه تولوئن در ایالات متحده آمریکا در مارس 2022 به 1225 دلار در هر تن تنزل یافت.

آسیا و اقیانوسیه

اخیرا ، شاهد رشد سعودی قیمت تولوئن در سه ماه اول سال 2022 بوده ایم.

  • افزایش قیمت تولوئن به علت درگیری روسیه و اوکراین است.
  • اختلال در تجارت و ازدحام بندر در چین (کووید یا همان کرونا)
  • افزایش تقاضا برای رنگ، جوهر و چسب
  • افزایش هزینه های حمل و نقل

بنابراین، قیمت CFR تولوئن در هند تا سه ماهه انتهایی به مارس 2022 به 815 دلار در هر تن تنزل یافت.

قیمت هر لیتر تولوئن در سال 2021

 

تولوئن

قیمت تولوئن در سال 2021 به شرح زیر است.

آمریکای شمالی

در سه ماهه چهارم سال 2021،  شاهد سیر نزولی قیمت تولوئن بودیم. که این امر به دلیل عرضه فراوان محصول حمایت می‌شد، زیرا تولیدکنندگان بزرگی مانند Dow و ExxonMobil تولید تولوئن خود را در پایان سپتامبر از سر گرفتند. چشم انداز تقاضا برای تولوئن و مشتقات آن در طول سه ماهه ثابت ماند.

قیمت بنزن به دلیل کاهش ارزش نفت خام و همچنین تقاضای محدود نیز از روند قیمت گذاری تولوئن در منطقه حمایت کرد. در ماه دسامبر، خریداران علاقه ای به انباشته کردن انبوه در آستانه پایان سال نداشتند که این امر باعث پایین نگه داشتن قیمت ها شد. از این رو، میانگین قیمت تولوئن FOB تگزاس در ماه دسامبر به 853 USD/MT رسید. آنان پیش بینی کردند که قیمت تولوئن در سال آینده رشد خواهد کرد.

آسیا

در آسیا، بازار تولوئن از کشوری به کشور دیگر در طول سه ماهه چهارم سال 2021 متفاوت است.

در چین، قیمت تولوئن شاهد نوساناتی در این سه ماهه بود که ناشی از نوسانات در مقادیر بنزن و افزایش تقاضا بود.

قیمت تولوئن فوب شانگهای از اکتبر تا نوامبر به 1022 دلار در هر تن از 993 دلار در هر تن افزایش یافت، در حالی که در ماه دسامبر به دلیل فعالیت های آرام بازار و تقاضای کسل کننده، قیمت ها به 915 دلار بر تن کاهش یافت.

کره جنوبی، عوامل بنیادی تولوئن مطابق با ارزش نفت خام بالادستی پایین بوده و روند قیمت گذاری تولوئن در چین را تحت تأثیر قرار داده است.

در بازار هند، قیمت تولوئن در سه ماهه چهارم به دلیل عرضه فراوان و سهولت در ارزش بنزن، روند نزولی را نشان داد. با این حال، چشم انداز تقاضا در ماه های اکتبر و نوامبر با درخواست های کافی به دلیل فصل تعطیلات ثابت بود در حالی که در دسامبر تقاضا از سوی تولیدکنندگان کاهش یافت.

اروپا

در سه ماهه چهارم سال 2021، بازار تولوئن با حمایت تنگنای عرضه و تقاضای قوی از سوی تولیدکنندگان TDI در سراسر منطقه که روند قیمت‌گذاری را در طول سه ماهه بالا نگه داشته، صعودی به نظر می‌رسد.

محدودیت‌های عرضه و کاهش واردات از کشورهای آسیایی در اثر افزایش موارد کرونا ویروس، بر بازرگانان داخلی فشار وارد کرد.

کاهش تولید به عنوان پیامد بحران گاز طبیعی همراه با محدودیت در دسترس بودن به صورت لحظه ای نیز از تورم در قیمت تولوئن حمایت کرد.

از این رو، قیمت تولوئن فوب هامبورگ در ماه دسامبر 910 دلار بر تن ارزیابی شد که شاهد افزایش 75 دلاری در هر تن در اکتبر بود.

تولوئن دی ایزوسیانات چیست ؟ 

تولوئن آزمایشگاهی

تولوئن که با عنوان toluol، متیل بنزن، متیل بنزول، فنیل متان، Anisen ،Phenylmethane و تولول (Toluol) مشهور است. یک نوع هیدروکربن آروماتیک با فرمول و جرم مولی C6H5CH3 و 58.09 گرم بر مول است. که به صورت مایعی بی رنگ، آتش گیر و نامحلول در آب ظاهر می شود. نوع آزمایشگاهی یا مرک آن، به طور گسترده در آزمایشگاه ها استفاده می شود.

برای خواندن عوارض تولوئن می توانید کلیک کنید.

شما می توانید تولوئن (99% خلوص، ACS، HPLC و حلال درجه آزمایشگاهی) را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی خریداری کنید یا می توانید برای سفارش مواد شیمیایی خود از طریق تلفن با شماره 09126542314 تماس بگیرید.

قیمت هر لیتر تولوئن چقدر است ؟

خرید مواد اولیه شیمیایی صنعتی خود را به مجموعه ایران کم اکس بسپارید. جهت اطلاع از قیمت تولوئن ، خرید و فروش آن تماس حاصل بفرمایید.

ردیفمحصولقیمت
1تولوئن صنعتیتماس بگیرید.
2تولوئن آزمایشگاهیتماس بگیرید.

 

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *